Шановні гості сайту!
Внесіть благодійний внесок на утримання і розвиток проекту - і Ви одержите доступ до ВСІХ матеріалів сайту. Проект "У Класі" зараз поповнюється матеріалами з підготовки до ДПА з математики в 9 класі. Наші уроки допоможуть Вам комфортно оволодіти будь-якими питаннями шкільної математики від 5 до 9 класу. Зараз ми працюємо над уроками з геометрії 7-9 класів.


З нами вчитися набагато простіше!

5 клас / Математика : Заняття 6 Олівці й зошити
Розглянемо задачу:
Чотири олівці і три зошити коштують 82 к., 2 олівці й 2 зошити – 50 к.. Скільки коштують: а) 8 олівців і 7 зошитів; б) 8 олівців та 4 зошити?
   Розв’язання. 1) 82 -50 = 32 (к.) коштують 2 олівці й один зошит;
2) 32 • 4 = 128 (к.) коштують 8 олівців і 4 зошити;
3) 50 • 3 = 150 (к.) коштують 6 олівців і 6 зошитів;
4) 150 + 32 = 182 (к.) коштують 8 олівців і 7 зошитів.
  Відповідь: 1грн. 82 к., 1 грн. 28 к..

Задачі для самостійного розв’язання.

26. В магазині було 8 пил, а сокир у три рази більше, ніж пил. Одній бригаді продали половину сокир і три пили на суму 84 грн.. Другій бригаді продали решту пил і сокир на суму 100 грн. Скільки коштує 1 пила і 1 сокира?

27. За 6 кг цукерок і 2 кг печива заплатили 50 грн. За 3 кг таких цукерок і 2 кг такого печива заплатили 29 грн. Скільки коштує 1 кг печива і 1 кг цукерок?

28.   Скільки кульок треба взяти, щоб їх маса дорівнювала масі одного кубика?

Thumb mm5z6n28






29.  Маса 10 слив така сама, як маса  3 яблук і 1 груші. Маса 2 слив і 1 яблука така сама, як маса 1 груші. Скільки слив треба взяти, щоб їх маса дорівнювала масі 1 груші?

30.  Учень за 37 копійок купив книжку, зошит, ручку й олівець. Зошит, ручка й олівець коштують разом 19 к. Книжка, ручка й олівець коштують 35 к. Зошит і олівець коштують 5 к. Скільки коштує кожна річ?