Шановні гості сайту!
Внесіть благодійний внесок на утримання і розвиток проекту - і Ви одержите доступ до ВСІХ матеріалів сайту. Проект "У Класі" зараз поповнюється матеріалами з підготовки до ДПА з математики в 9 класі. Наші уроки допоможуть Вам комфортно оволодіти будь-якими питаннями шкільної математики від 5 до 9 класу. Зараз ми працюємо над уроками з геометрії 7-9 класів.


З нами вчитися набагато простіше!

6 клас / Математика : Заняття 8 Текстові задачі

При аналізі умови задачі на дроби необхідно встановити відповідність між дробами та їх значеннями.

Задача. Турист пройшов одну восьму шляху і ще 20 км. Якщо він проїде ще три четверті шляху, що залишався, то до кінця залишиться 16 км. Який весь шлях туриста?

Розв’язання. Спочатку дізнаємося якому дробу відповідає 16 км: Thumb 800шляху, що залишився, становить 16 км. Тому шлях, що залишився дорівнює Thumb 801км. 64+20=84 км – це Thumb 802усього шляху. Весь шлях дорівнює Thumb 803

Задачі для самостійного розв’язування.

     36. Після того, як пішохід пройшов 1 км і половину шляху, що залишився, йому залишилося пройти третину всього шляху й 1 км. Чому дорівнює весь шлях?

     37. Коли Сашко прочитав 0,35, а потім ще 0,1 книжки, то виявилось, що він прочитав на 15 сторінок менше від половини книжки. Скільки сторінок було в книжці?

     38. Мама дала Тані гроші, щоб вона в шкільній їдальні купила поїсти. Коли Таня повернулася додому, то перед мамою прозвітувала: «Одну другу всіх грошей я витратила на булочку, одну п’яту – на чай, а три десятих – на цукерки». Мама здогадалася, що  гроші витрачені всі. Як вона дізналася?

    39. В класі кількість відсутніх учнів становить одну п’яту присутніх учнів. Один учень вийшов із класу і кількість відсутніх стало дорівнювати одній четвертій присутніх. Скільки учнів у класі?

     40. Учень прочитав книжку за два дні. За перший день він прочитав 0,2 кількості сторінок книжки і ще 16 сторінок, за другий день – 0,5 залишку і останні 16 сторінок. Скільки сторінок у книжки?

Розв’язання.